Antila 30

Rezerwuj

Dane techniczne – Antila 30

Rok produkcji: 2021
Długość całkowita: 9.45
Szerokość: 3.2 m
Zanurzenie min/max: 0,44 / 1,8
Liczba koi: 9
Max liczba miejsc: 9
Liczba kabin: 3
Wysokość w kabinie: 1.91 m
Zbiornik(i) na wodę: 70 l
Wysokość masztu: 12.2 m
Powierzchnia żagli: 41.0 m2
Grot / fok: 24.0 / 17.0
Silnik stacjonarny: 20 KM

Opis jachtu – Antila 30

Nowość 2021 - Antila 30 to najnowsza propozycja ze stoczni Antila Yachts, mająca swoją premierę w 2020 roku. Komfortowy jacht, dla osób lubiących sportowe żeglowanie w wygodnych warunkach hotelowych. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami nautycznymi, dzięki czemu zadowoli najbardziej wymagających żeglarzy. Jacht posiada stacjonarny silnik Diesla 20kM, dopasowany do gabarytu jednostki. Dodatkowo zamontowany dziobowy ster strumieniowy idealnie sprawdzi się w ciasnych marinach i przystaniach. Obszerny kokpit, zabezpieczony od dziobu szpryc budą a od góry bimini pozwoli na żeglugę podczas deszczu jak i w upalne dni.

Wyposażenie standardowe

  • Lodówka
  • Ogrzewanie
  • Ster strumieniowy
  • Gniazdko 220/12V
  • Radio CD
  • Sterowanie: koło sterowe

Wyposażenie ponadstandardowe

Prostownik + przedłużacz, stolik w kokpicie.

Żagle : fok z rolerem (sztywny sztag), grot pełnolistwowy na pełzaczach, pokrowiec bomowy, Lazy Jack, rama do opuszczania masztu, tent na bom. Koło sterowe na kolumnie, szprycbuda, bimini,

Kambuz: zlew, kuchenka 2-palnikowa, butla z gazem (3kg), zastawa, sztućce, garnki (bez patelni), czajnik, deska do krojenia, durszlak, środki ratunkowe, zestaw narzędziowy, siatka na relingi ( na życzenie), instalacja elektryczna i wodna, kompleksowe ubezpieczenie.

Kalendarz czarterów

Premiera jachtu Antila 30 odbyła się na Targach w Łodzi w 2020 roku. Tak więc czarter jachtów najnowszego produktu renomowanej Stoczni Antila Yachts, będzie możliwy w sezonie 2021. Antila 30, to jednostka, która zaspokoi oczekiwania osób lubiących sportowe żeglowanie w komfortowych warunkach. Spośród innych jachtów żaglowych, nową Antilę wyróżnia nowoczesna linia kadłuba nadająca jednostce sportowego zacięcia-testy potwierdziły te przypuszczenia. Nowocześnie wyprofilowany kadłub zawraca uwagę każdego żeglarza. Koło sterowe na kolumnie, stacjonarny silnik, bramka do kładzenia masztu i dziobowy ster strumieniowy, to dzisiaj wyposażenie, jakie ma już niemal każdy jacht. Ma je także Antila 30.

 

Dane techniczne jachtu żaglowego Antila 30

Rok produkcji: 2021

Długość całkowita: 9,45 m

Szerokość całkowita: 3,24 m

Zanurzenie: min. 0,44/ max. 1,8 m

Powierzchnia żagli: 41 m

Silnik: Diesel 20 KM

Ster strumieniowy

Liczba kabin: 3

Liczba osób załogi: 9 (max. 10)

Wysokość w kabinie: 1,91 m

Wysokość masztu: 12,2 m

Zbiornik wody pitnej: 70 l

 

Wyposażenie standardowe

Dla zapewnienie swojej załodze odpowiedniego poziomu wygody, jacht Antila 30 wyposażony jest w ogrzewanie, lodówkę, kuchenkę gazową, gniazda energii elektrycznej 220/12 V, radio CD. Jacht posiada także łazienkę, WC morskie, środki ratunkowe dla całej załogi. W kambuzie zlew, kuchenka dwupalnikowa oraz komplet sztućców, garnków, desek do krojenia, itd. Zgodnie z wymogami przepisów i dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa Antila ma na pokładzie środki ratunkowe dla całej załogi.

Obsługę żagli ułatwia roler foka i lazy jack grota.

Koło sterowe, stacjonarny silnik 20 KM oraz ster strumieniowy zainstalowany na dziobie pozwalają na sprawne wykonywanie manewrów portowych.

 

Wyposażenie ponadstandardowe

Antila 30 ma także bogate wyposażenia ponadstandardowe, które poprawia komfort żeglowania. Bimini i tent na bomie skutecznie chronią przed upalnym słońcem, a szprycbuda przed deszczem i bryzgami fal. Dodatkowo mogą być zainstalowane- fok samohalsujący i/lub prowadnice żagli: genuy, genakera lub Code "0".

Antila 30 jest więc wyposażona we wszystko, czego można oczekiwać na jachcie żeglującym na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Czarter jachtów tego typu na pewno będzie hitem sezonu 2021 i co najmniej kilku kolejnych.

 

Opis jachtu Antila 30

Długość całkowita ponad 9 m (długość kadłuba nieco mniej niż 9) kwalifikuje najnowsze dzieło stoczni Antila Yachts do największych jachtów pływających po Mazurach. Natomiast szerokość całkowita ponad 3 metry zapewnia załodze sporo przestrzeni, zarówno we wnętrzu, jak i na pokładzie. Wysokość w kabinie (1,91) pozwala swobodnie poruszać się praktycznie każdemu (może z wyjątkiem koszykarzy, ale ci raczej nie żeglują).

Jacht Antila 30 wyróżnia także nowoczesna linia kadłuba nadająca jednostce sportowego zacięcia. Testy prowadzone na wodzie potwierdziły, że jest to jacht dla osób lubiących sportowe, czyli szybkie żeglowanie.

Obszerne wnętrze jachtu mieści trzy zamykane kabiny dwuosobowe. W mesie wyposażonej w składany stół można dodatkowo zaaranżować miejsca do spania dla trzech kolejnych osób. Tak więc max. liczba załogi wynosi 9/10. Łazienka z WC morskim, kuchenka i lodówka zapewniają komfort w standardzie niemal hotelowym (i dużo wyższym niż hostelowym).

Podsumowując: na Mazury Antila 30 w wersji mieczowej nadaje się idealnie. To komfortowy jacht o sportowym zacięciu. Czarter tego jachtu i spędzenie na jego pokładzie wakacji pod żaglami zaspokoi potrzeby każdego żeglarza-zarówno szybkiej, ale jednocześnie bezpiecznej żeglugi jak i wygody na postoju.

 

Jacht Antila 30 - walory nautyczne

Walory nautyczne, zaprojektowane przez konstruktorów i budowniczych jachtu potwierdziły praktyczne testy na wodzie. Duża szerokość kadłuba i ciężki miecz powodują, że Antila 30 ma dużą stateczność poprzeczną. Odpowiednie kształty kadłuba, duża powierzchnia żagli oraz właściwie zaprojektowany takielunek (sztywny sztag) gwarantują dobre parametry nautyczne i wyróżniające łódź Antila 30 osiągi. Nowa Antila, to najprawdopodobniej najszybszy najszybszy jacht w swojej klasie dostępny na rynku czarterowym. Żegluga na tym jachcie to czysta przyjemność: bezpieczeństwo, szybkość i komfort. Niemożliwe? A jednak. Sprawdźcie sami!

 

Antila 30 na rynku czarterów

Antila 30 ma wszelkie możliwe atuty by podbić rynek czarterów na jeziorach mazurskich. Nowoczesna linia kadłuba tego jachtu kusi każdego żeglarza. Przemyślane wykorzystanie przestrzeni kadłuba zapewnia załodze maksimum wygody. Stosunkowo duża powierzchnia żagli zapewnia szybką żeglugę. Stacjonarny silnik, ster głębinowy, ster strumieniowy i ergonomicznie usytuowane koło sterowe bardzo ułatwiają pracę sternika. W jachcie znajdują się trzy wygodne, zamykane kabiny, łazienka i mesa. Na pokładzie obszerny kokpit osłonięty zarówno od słońca jak i deszczu. W niektórych wersjach zabudowy nowa Antila może pomieścić nawet 10 osób! Antila zdecydowanie wyróżnia się opisanymi cechami spośród innych jachtów. Mazury stoją dla niej otworem!

 

Opinie żeglarzy na temat jachtu Antila 30

Opinie żeglarzy, którzy mieli przyjemność żeglować już tym jachtem są dobre i bardzo dobre. Antila 30 była nowością w sezonie 2020. Nowoczesna linia kadłuba i duża powierzchnia żagli zwracały uwagę baczniejszych obserwatorów. Liczba osób już żeglujących tym jachtem nie była co prawda duża, ale żeglarze podkreślają nowoczesną linię kadłuba tego jachtu, przemyślaną w najdrobniejszych szczegółach ergonomiczną zabudową kabiny i pokładu. Wszyscy zwracają też uwagę na sportowe zacięcie tej jednostki: duże prędkości i ostre chodzenie do wiatru. Wszystkie te sportowe zalety w żadnym stopniu nie umniejszają jednak komfortu mieszkalnego łodzi. Jak udało się pogodzić wyjątkowe osiągi sportowe z wysokim komfortem hotelowym pozostaje tajemnicą konstruktorów i budowniczych.

 

Podsumowanie

Premiera jachtu Antila 30 na targach w Łodzi zasłużenie wzbudziła zainteresowanie. Jacht z powodzeniem łączy właściwości szybkiej jednostki regatowej z obszernym wnętrzem zapewniającym komfort załodze. Uwagę zwraca także wysoka jakość wykonania oraz bogate, ponadstandardowe wyposażenie. Stocznia Antila Yachts słusznie spodziewając się sukcesu swojego nowego modelu łodzi przygotowała wersję balastową na morskie wody przybrzeżne i mazurską z uchylnym mieczem. W sezonie 2021 firmy czarterowe oferują wynajem jachtu Antila 30 w cenie max. 800 zł za dobę. Biorąc pod uwagę znaczną liczbę załogi-do 10 osób, to cena jest całkiem umiarkowana.

Jeżeli uwzględnimy sportowe zacięcie, wygodę wnętrza i pokładu oraz bogate wyposażenie, to można powiedzieć, że Antila 30, to jakość za rozsądną cenę!

 

Zapraszamy do czarteru jachtu Antila 30 

 

 

Dodaj opinie

Twoja opinia

Sailor oferuje czarter jachtów na Mazurach, czartery zagraniczne i rejsy zorganizowane.
Posiadamy ponad 25 lat doświadczenia w żeglarstwie.

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności  i Polityce cookies firmy Wojciech Gil Czartery Jachtów " Sailor"