Sedna 26 Tourist

Rezerwuj

Dane techniczne – Sedna 26 Tourist

Rok produkcji: 2016
Długość całkowita: 7.9
Szerokość: 2.85 m
Zanurzenie min/max: 0,39 / 1,7
Liczba koi: 7
Max liczba miejsc: 7
Liczba kabin: 2
Wysokość w kabinie: 1.9 m
Powierzchnia żagli: 31.5 m2
Grot / fok: 19.8 / 11.7
Silnik zaburtowy: 6 KM

Opis jachtu – Sedna 26 Tourist

Sedna 26 Turist to najnowsza konstrukcja firmy Sedna Yachts. Wnętrze jachtu zostało podwyższone wewnątrz do 1,90 m. Ponadto szerokość 2,85 m czyni Sednę 26 Turist jachtem przestronnym, wygodnym oraz łatwym w żeglowaniu. Wnętrze przeznaczone jest dla maksymalnie 7 członków załogi. Jacht posiada dwie osobne kabiny, oddzielane kurtynami.

Wyposażenie standardowe

  • Lodówka
  • Ogrzewanie
  • Gniazdko 220/12V
  • Radio CD
  • Sterowanie: rumpel

Wyposażenie ponadstandardowe

Lodówka elektryczna 12V / 230V, prostownik + przedłużacz, stolik w kokpicie

Żagle : fok z rolerem (sztywny sztag), grot pełnolistwowy na pełzaczach, pokrowiec bomowy, Lazy Jack, rama do opuszczania masztu, tent na bom.

Kambuz: zlew, kuchenka 2-palnikowa, butla z gazem (3kg), zastawa, sztućce, garnki, patelnia, czajnik, deska do krojenia, durszlak, środki ratunkowe, zestaw narzędziowy, siatka na relingi (na życzenie), instalacja elektryczna i wodna, kompleksowe ubezpieczenie

Kalendarz czarterów

 

Opis ogólny


Sedna 26 Turist, to wygodny i nowoczesny jacht żaglowy przeznaczony do uprawiania turystyki i rekreacji na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jacht jest łatwy w obsłudze, a jego wnętrze, jak na gabaryty, wygodne i obszerne. Jacht powstał w renomowanej stoczni Sedna-Yachts, a jego konstruktorem jest arch. Leszek Gonciarz, znany z wielu innych udanych jednostek. Sedna 26 to jacht odpowiedni zarówno do weekendowych wypadów na Mazury jak i dłuższych rejsów. Jacht może zabrać na pokład aż 7 osób załogi!

 

Pokład


Charakterystyczna dla stoczni i projektanta sylwetka jest rozpoznawalna na pierwszy rzut oka. Widziany z góry kadłub ma kształt litery "Delta". Nowoczesny kształt nadbudówki i okien sprawiają wrażenie nowoczesności, a jednocześnie elegancji. Jacht ma stosunkowo wysoką wolną burtę, co wskazuje na dużą pojemność kadłuba. Umieszczona z przodu miniplatforma ułatwia wchodzenie i schodzenie z jachtu kiedy, jak to się często dzieje na Mazurach, stoi skierowany dziobem do brzegu. Załogę przed przypadkowym znalezieniem się za burtą zabezpiecza kosz rufowy i dziobowy, a wokół obydwu burt biegnie sztorm-reling. Także szerokie półpokłady ułatwiają poruszanie się po jachcie. W przedniej części pokładu znajduje się bakista kotwiczna, okucia cumownicze oraz luk doświetlający kabinę dziobową. Na dachu kabiny rozmieszczone są prowadnice szotów foka, kabestany oraz luk, przez który wpada światło do mesy. Sedna 26 wyróżnia się także bardzo obszernym kokpitem. To istotne, ponieważ za dnia, to właśnie tutaj koncentruje się życie załogi. Spożywanie posiłków czy wieczorne party także odbywa się zazwyczaj w tym miejscu. Szerokie ławy przeznaczone do siedzenia lub leżenia załogi są ścięte przy rufie, co pozwala wyodrębnić przestrzeń sternika. Jacht sterowany jest wygodnym rumplem z przedłużaczem i uchwytem. Poza żaglami jacht napędza silnik zaburtowy zamocowany na pawęży. W kokpicie na samej rufie znajduje się także bakista. Cały pokład rozplanowany jest nowocześnie i funkcjonalnie.  Wnętrze

Przejście z pokładu do kabiny prowadzi przez centralnie umieszczoną zejściówkę. Dopiero w środku widać, jak wiele miejsca wygospodarował konstruktor w stosunkowo małym jachcie. Wrażenie to potęguje jasny kolor zabudowy, odpowiednie doświetlenie światłem słonecznym oraz spora wysokość (190 cm). Obok zejściówki znajduje się na lewej burcie aneks kuchenny. Kuchenka dwupalnikowa, zlew, lodówka i sporo szafek do przechowywania prowiantu. Warsztat pracy na tyle obszerny i ergonomicznie urządzony, że kuk po tygodniowym rejsie będzie mógł brać udział w programie "Kuchenne rewolucje" (jednak "Hell s kitchen" tym razem odradzamy). Po przeciwnej burcie umieszczona jest kabina sanitarna z umywalką i WC. Duże wrażenie robi mesa. Jak na jacht mazurski w klasie 26 stóp jest naprawdę obszerna. Stolik umieszczony jest na obudowie skrzyni mieczowej. Po obydwu stronach składanego stołu wygodne siedzenia, które w nocy zamieniają się na wygodne koje (po lewej dwuosobowa). W mesie nad siedzeniami sporo "jaskółek", a u dołu pojemne bakisty. Przed masztem obszerna kabina dziobowa doświetlana przez luk. Wejście do kabiny sypialnej można w razie potrzeby przesłonić kotarą. Na rufie znajduje się podobna kabina. Tę część jachtu doświetlają z kolei okienka umieszczone w bocznych ścianach kokpitu. Jacht jest ogrzewany. Całe wnętrze jest nie tylko obszerne, ale i ergonomicznie rozplanowane. Zapewnia załodze wyjątkowy komfort mieszkalny.


Właściwości nautyczne

Sedna 26 Turist ma dość prosty takielunek. Jednak jacht jest dobrze  dożaglowany - łączna powierzchnia grota i foka przekracza 30 metrów! Testy, a następnie eksploatacja dowiodły, że łódź wykazuje znakomite walory nautyczne. Dzięki kształtowi kokpitu sternik ma ze swojego stanowiska zapewnioną niczym niezakłóconą obserwację akwenu. Także obsługa żagli jest łatwa. Fok mocowany jest na rolerze, a grot ma fał sprowadzony do kokpitu. Łódź dobrze sobie radzi za równo przy słabych jak i silniejszych wiatrach. teczność (i bezpieczeństwo) zwiększa balast umieszczony w zenzie). Jacht ostro żegluje na wiatr osiągając przy tym dobre prędkości - powyżej 6 węzłów. Łódź "słucha steru", nie wykazuje nadmiernej tendencji do ostrzenia, ani nie przechyla się szybko. Spora stateczność kursowa powoduje, że ten jacht potrafi wiele wybaczyć mniej doświadczonemu sternikowi. Łódź dobrze sobie radzi także na kursach pełnych.  

Przy braku wiatru i porcie jacht napędza silnik zaburtowy o mocy 6 KM. Tak więc manewrowanie jachtem Sedna 26 Turist nie stanowi problemu ani na otwartym akwenie pod żaglami, ani na silniku w marinie.


Podsumowanie

Jacht został dobrze przyjęty zarówno w kraju jak i zagranicą. Recenzent prestiżowego brytyjskiego magazynu Practical Boat Owner wystawił tej jednostce bardzo pochlebną, wręcz entuzjastyczną ocenę.  

Konstruktor jachtu zawsze staje wobec dylematu, co postawić na pierwszym miejscu: komfort załogi, bezpieczeństwo czy szybkość? W przypadku łodzi Sedna 26 Turist konstruktor niezwykle umiejętnie i harmonijnie osiągnął wszystkie trzy zamierzone cele.  

Jacht ma obszerny i funkcjonalny pokład. Obsługa żagli i operacja składania/stawiania masztu są wyjątkowo łatwe. Także stawianie i refowanie żagli nie nastręcza problemów. Załoga na pokładzie ma do dyspozycji obszerny kokpit oraz pozostałą przestrzeń, która może służyć, na przykład, do zażywania kąpieli słonecznych.  

Jeszcze większe wrażenie robi wnętrze jachtu. Duża wysokość, dobre doświetlenie i poczucie dużej przestrzeni. Każdy cal wnętrza został odpowiednio zaprojektowany i ergonomicznie zabudowany. Sedna 26 T nie ma miejsc niewykorzystanych. Jak na tej wielkości jacht, to kabina jest niemal luksusowa.

Łódź wykazuje także bardzo dobre własności nautyczne. Dzięki balastowi w zenzie wykazuje dużą stateczność poprzeczną, dzięki czemu nawet w trudniejszych warunkach jacht żegluje bezpiecznie. Spora powierzchnia żagli pozwala z kolei na osiąganie znacznych prędkości nawet przy słabych wiatrach.

Sailor oferuje Państwu do czarteru trzy jednostki typu Sedna 26 Turist. Nasze jachty czekają na swoich żeglarzy w marinie Piękna Góra koło Giżycka - ZAPRASZAMY!

SEDNA, TO SEDNO MAZURSKIEGO ŻEGLARSTWA! 

 

 

 

 

Dodaj opinie

Twoja opinia

Sailor oferuje czarter jachtów na Mazurach, czartery zagraniczne i rejsy zorganizowane.
Posiadamy ponad 25 lat doświadczenia w żeglarstwie.

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności  i Polityce cookies firmy Wojciech Gil Czartery Jachtów " Sailor"