Jacht żaglowy Sasanka 660

Rezerwuj

Dane techniczne – Sasanka 660

Rok produkcji: 2011
Długość całkowita: 6.6
Szerokość: 2.45 m
Zanurzenie min/max: 0,33 / 1,2
Liczba koi: 6
Max liczba miejsc: 6
Liczba kabin: 0
Wysokość w kabinie: 1.65 m
Wysokość masztu: 8.5 m
Powierzchnia żagli: 20.3 m2
Grot / fok: 11.5 / 8.8
Silnik zaburtowy: 4 KM

Wyposażenie standardowe

  • Sterowanie: rumpel

Wyposażenie ponadstandardowe

Żagle : fok z rolerem (sztywny sztag), grot pełnolistwowy na pełzaczach, pokrowiec bomowy, Lazy Jack, rama do opuszczania masztu, tent na bom.

Kambuz: zlew, kuchenka 2-palnikowa, butla z gazem (3kg), zastawa, sztućce, garnki, patelnia, czajnik, deska do krojenia, durszlak, środki ratunkowe, zestaw narzędziowy, siatka na relingi ( na życzenie), instalacja elektryczna i wodna, kompleksowe ubezpieczenie

Kalendarz czarterów

Sasanka 660 to jacht powszechnie znany i lubiany, mający bardzo dobrą opinię wśród żeglarzy Jest dość szybki, zwrotny, a zarazem bardzo wygodny i bezpieczny, stabilny, wiele wybaczający nawet mniej sprawnym sternikom, przyjemny w prowadzeniu.  To zalety, dzięki którym jacht ten od wielu lat cieszy się wielkim uznaniem i popularnością wśród czarterujących go klientów.

 Sasanka 660 miała premierę 1997r. na targach "Wiatr i Woda". Zdobyła wtedy prestiżową nagrodę PZŻ, zapoczątkowała też nowe trendy w w linii jachtów żaglowych i od tamtej pory cieszy się niezmiennym popytem na rynku czarterowym. Tak mają tylko najlepsze, sprawdzone  konstrukcje i to jest najwłaściwsza rekomendacja dla tego jachtu. Decydując się na czarter Sasanki 660 dokładnie wiadomo, co otrzymamy. Mimo średnich, nawet małych  rozmiarów (na dzisiejszym rynku jachtowym) posiada obszerny kokpit oraz przestronne wnętrze, które  gwarantują wygodę żeglugi. Bardzo małe zanurzenie pozwala dojść do niemal każdego brzegu mazurskich jezior.

Jacht Sasanka 660 w założeniu konstruktora Andrzeja Skrzata miał być łódką typowo turystyczną, rysowaną głównie dla celów czarterowych. I to się udało : za sprawą niezbyt ostrych linii wodnych na dziobie jest obszerna w środku, dość pękata, z szeroką, płaską rufą , co z kolei dało dużo miejsca w kokpicie.

Skorupa naszych jachtów Sasanka 660 byłą wykonana w stoczni jachtowej "Sułkowski", tak więc sztywność całej konstrukcji i jakość żelkotów - jak w każdym jachcie z tej stoczni, jest na najwyższym poziomie. Powierzchnia komunikacyjna na pokładzie jest spora, a miejsca na dziobie jest wystarczająco dużo aby mógł służyć jako pokład słoneczny. Jacht bardzo dobrze słucha się steru i nawet niewielki podmuch potrafi go rozpędzić.

Jacht ten ma wszystkie udogodnienia, aby obsługiwać i prowadzić go mogła nawet jedna osoba. Wszystkie liny są sprowadzone do kokpitu i uporządkowane za pomocą stoperów, bramka do kładzenia masztu ułatwia kładzenie i stawianie go, jest  sztywny sztag z rollerem,. To bardzo dobry jacht do pływania rodzinnego jak również dla grupy znajomych.

W środku jachtu jest dość miejsca, szafek i jaskółek dla sześcioosobowej załogi i jej rzeczy, a w pełni wyposażony kambuz (kuchenka dwupalnikowa, zlew, garnki, naczynia itp) umożliwia przygotowanie posiłku. Będący na jachcie tent na bom pozwala na powiększenie powierzchni "mieszkalnej" na przykład  podczas deszczu lub upału. Jacht ma też zamontowane radio/CD a na rufie drabinkę umożliwiającą zejście/ wyjście z wody.

Dodaj opinie

Twoja opinia

Sailor oferuje czarter jachtów na Mazurach, czartery zagraniczne i rejsy zorganizowane.
Posiadamy ponad 25 lat doświadczenia w żeglarstwie.

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności  i Polityce cookies firmy Wojciech Gil Czartery Jachtów " Sailor"